Fiber lazer kesim makinesi bilimsel olarak nasıl kullanılır?

Fiber lazer kesim makinesi bilimsel olarak nasıl kullanılır?

Mart 7, 2023 Fiber lazer fiyatları fiber lazer haberler 0
fiber lazer referans

Fiber lazer kesim makinesi bilimsel olarak nasıl kullanılır?

Optik fiber lazer kesim makinesinin kesim kalitesi, müşteriler tarafından en çok endişe duyulan şeydir. Aynı zamanda ustaların sürekli geliştirmesi gereken bir beceri eğitimidir. Ancak tatmin edici numuneler kesebilmek için optik fiber lazer kesim makinesinin bilimsel olarak kullanılması gerekmektedir.

Kesim kalitesi değerlendirme kriterlerine ve kaliteli kesim gerçekleştirme yöntemlerine aşağıdaki üç noktadan göz atalım:

1. Kesim bölümü pürüzsüzdür, tane daha azdır ve kırılgan kırılma yoktur. Fiber optik lazer kesim makinesi kesildiğinde, lazer ışını saptıktan sonra kesme işaretleri görüntülenecektir. Bu nedenle, kesim işleminin sonunda oranda lazer hafif bir azalma, desen oluşumunu ortadan kaldırabilir.

2. Kesme yarık genişliği. Yarık boyutu, kesme plakasının kalınlığı ve memenin boyutu ile ilgilidir. Genel olarak, metal plaka ince ise, gerekli yardımcı gaz miktarı nispeten küçük olduğundan seçilen meme küçük olacaktır. Benzer şekilde, metal plaka kalınsa, daha fazla yardımcı gaza ihtiyaç duyar, bu nedenle meme de büyüktür ve kesme dikişi buna göre genişleyecektir. Bu nedenle, iyi bir ürünü kesmek için doğru tipte nozül aramalıyız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir